Evlenme Teklifi Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlilik Teklifi Etmeden önce Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Harika giden bir ilişkiniz var ve ona olan duygularınızdan da eminseniz sıra geldi en önemli Kararı verip evlenme teklifinizi yapmaya. Her şeyin harika ve kusursuz olmasını istiyor fakat doğru adımları nasıl atılacağını bilemiyorsanız bu yazımız tam size göre.Evlilik teklifi öncesi Yapılmaması gereken evlenme teklifi hatalarını sizler için sıraladık evlilik teklifinde dikkat edilmesi gerekenleri inceleyip bu sayede bu özel gününüzü dört dörtlük organize edebilirsiniz. Bu gösterişli evlenme teklifi edilirken  reddedilmek istemeyenler, damat adayımız bu yazımızı dikkatlice okumalı ve işinizi şansa bırakmamalısınız. Hayatınızı değiştirecek evlenme teklifi organizasyonunda hataya düşmemek ve istenmeyen olumsuz bir sonuç almamanız için sizlere yapılmaması gereken hataları şöyle sıraladık; 

1- Evlilik Teklifi İçin Doğru Zamanı Bekleyin 

Evlenme teklifi insanın hayatta yapabileceği ve duyabileceği en özel teklif… Ne yazık ki evlilik konusunda atılan adımların zamanlamasını tutturmak her insanın başarabildiği bir faaliyet değil. Peki evlilik teklifi ne zaman yapılmalı?

Zamanlamayı iyi ayarlayın Karşı taraftan ne zaman emin olup, onu ne zaman gerçekten tanıdığınıza inanırsanız o zaman evlilik teklifi etmenin zamanı gelmiş demektir.İlişki ne kadar uzun sürerse sıkılma riski o kadar artacaktır. Bu nedenle ‘ilişkiniz evliliğe doğru yol alıyorsa, heyecanınızı kaybetmek için fazla beklememek gerek. Duygularınızdan emin iseniz sevdiğiniz ile mutlu bir yuva kurmanın aile olup çoluk çocuğa karışmanın zamanın geldiğini his edersiniz.

Evlilik Ciddi Bir Müessesedir, Aceleye Getirmeyin

Evlilik teklifi ne zaman yapılmalı ?

Her insanın, ilişki içerisinde oldukları insanı tanımak için ihtiyaç duydukları zaman farklılık göstermektedir. Bazıları gerekli gördüğü güveni aylar içerisinde yakalayabilirken bazıları yıllar süren bir ilişkinin sonunda ancak yakalayabilmektedirler.

Yapılan Bir Ankete Göre Bir İlişkide Evlilik Teklifi Yapılacak En İdeal Zamanı Sizler için Sıraladık .

  • ilk 3 ay içinde Evlilik Teklifi Yapılmalı Diyenler : %14
  • İlk 6. ay içinde Evlilik Teklifi Yapılmalı Diyenler : %17
  • 1 yılı sonra Evlilik Teklifi Yapılmalı Diyenler : %29
  • 2 yıl sonra Evlilik Teklifi Yapılmalı Diyenler : %19
  • 3 yıl sonra Evlilik Teklifi Yapılmalı Diyenler : %23
2-Evlilik Teklifinizi Kabul Edeceğinden Emin Olun
Emin Olmadan Evlilik Teklifi Yapmayın

Evlilik teklifi insanın hayatını tümüyle etkileyen bir adım olduğu için oldukça hassas bir konudur. Evlilik Teklifine Hazır Değilse Zorlamayın. Daha ilişkinin başında, örneğin bir hafta olmuşken  böyle bir teklif yaparsanız Kabul edip evet demesi çok zor olabilir ve ciddiye alınmayabilirsiniz.Duygularınızdan veya karşı tarafın duygularından emin değilseniz evlilik teklifinde bulunmayın sonu hüsran olabilir.

Evlilik teklifi Kararı aldığınızda, kafanızda soru işaretleri beliriyorsa, tedirgin iseniz gerçekçi olun. Birbirinize soracağınız sorular olmalı birkaç soruyla ilişkinizi daha sağlam temeller üzerine kurabilirsiniz.

3-Evlilik Teklifinde Mekan seçimi önemli

Evlilik teklifi mekanı seçimi çok önemlidir. Evlilik teklifi kararı aldığınızda en çok yer zaman mekan sorusu olur aklınızda. Çünkü üzerinden ne kadar çok zaman geçse de unutulmayacak bir anı  ve ilişkiniz için aldığınız en önemli Karardır evlilik Teklifi. Evlenme teklifi sürecinde romantik bir mekan seçimi alacağınız cevabı etkileyebilir.

4-Evlilik Teklifi Yüzüğünü Unutmadığınızdan emin olun 

Komik gelebilir nasıl ya evlilik teklifi yüzüğü unutulur mu hiç dediğinizi duyar gibiyim fakat gerçek şu ki Adana Evlilik Teklifi olarak yaptığımız organizasyonların bir kaçında bu durumu yaşadık. Damat adayımız Heyecandan evlilik teklifi yüzüğünü ya araçta unutuyor yada evde 🙂 Aklınızda bulunsun sakın unutmayın çünkü evlilik teklifinde en önemli şey yüzlüktür.

5-Kavga Ettikten Hemen Sonra Evlilik Teklifi Yapmayın

Asla ama asla yapmamanız gereken en önemli şey

Kavga ettikten,hemen sonra veya onu bir şekilde kızdırdıktan üzdük ten hemen sonra karşısına yüzükle çıkıp benimle evlenir misin sorusunu sormayın.  

6-Kötü Giden İlişkinizi Kurtarmak İçin de Evlilik Teklifi Yapmayın

Evlilik teklifini, her kadının aşırı istediği bir şey olarak görülse de, affedilmek – telafi etmek yeniden başlamak toparlamak için bir koz olarak kullanılmaz. Bu durum evliliği ciddiye almadığınızı yansıtır.

Unutmayın; evlenme teklifi sizin “hadi tamam, al yüzüğü, evlenelim”barışalım tavrınız ile vereceğiniz bir lütuf veya ödül değil. karşınızdaki insanla bir ömrü paylaşma arzusudur bu karar.Evlilik teklifi, kendinizi affettirmek için kullanacağınız stratejik bir hamle değildir. Kavgalıyken aranız açıkken onu üzdüğünüz bir anda evlilik teklifinde bulunmayın. 

Reddedilirsiniz. Üzülürsünüz.

7-Evlilik Teklifi Edeceğinizi Çok Fazla Belli Etmeyin
Sevgilinizin Hoşlanmadığı Sürprizler yapmayın

Bazı erkekler evlenme teklifi etmeden önce genelde gergin ve heyecanlı olurlar. Davranışlarınızın tuhaflaşmaya başladığını anlarsa ona evlilik teklifi yapacağınızda anlayabilir.Sakin olun çaktırmayın sürpriz olsun 

8-Her Gün Giyindiğiniz den Farklı Giyinin
 
Bu sizin için önemli bir gün. Günlük kıyafetle evlilik teklifi yapmamalısınız. Giyiminize özen göstermelisiniz. Ayrıca bakımlı da olmalısınız bu durumu önemsemelisiniz.
 
9-Evlilik Teklifi Ederken Ne Söylemeli
Evlilik teklif etmek için bütün şartlar hazırsa, sıra geldi bunları ifade etmenize.Peki evlilik teklif ederken ne söylenir, nasıl söylenir?
İster önünde diz çökün, ister karşı karşıya kalın ama mutlaka gözlerinin içine bakın ve 1 saniye bile olsa ondan gözlerinizi ayırmayın.
Sözü çok dolandırmanıza gerek yok, kararlı ve sevgi dolu gözlerle ona;
O’nu ilk gördüğünüz andan itibaren hayatınızın en güzel rüyasını gördüğünüzü söyleyin.Bu rüyanın hiç bitmemesini, bundan sonraki tüm hayatınızı birlikte geçirmek istediğinizi ifade edin.O’ndan hiç ayrı kalmak istemediğinizi ve birlikte bir aile kurmak istediğinizi söyleyin.

10-Evlilik Teklifi Sonrası
 
Sevgiliniz teklifinizi kabul ettikten sonra ona mutlaka teşekkür edip öpün. Mutluluğunuzu belli edin. Nişanın, düğünün ne zaman yapılacağını konuşun. Geleceğe dair hayaller kurun.
 
Sanırım evlilik teklifi ederken asla yapmamanız gereken her şeyi artık biliyorsunuz.Sırada güzel ve unutulmaz bir evlilik teklifi var. Dilerseniz Adana evlilik teklifi olarak Bu konuda da sizlere yardımcı olabiliriz Yılların tecrübesi ve deneyimi ile hayalinizdeki evlilik teklifi için profesyonel ekibimizden Destek alın
 

Bir Cevap Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?